امروز جمعه اسفند 6, 95 11:56 pm

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: سه شنبه دی 10, 87 2:55 pm 
آفلاين
مدیر انجمن
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه مهر 26, 87 5:42 pm
پست ها : 234
گیاهان نمونه های زیبا و بی نظیری از خلقت خداوندی به حساب می آیند، اشکال و رنگشان ما را به سوی خود جذب می کند. اما در پس این چهره زیبا، رازها نهفته است. بعضی از این گیاهان دارای مواد سمی، مهلک و کشنده ای هستند که حتی از سم بعضی از مارها هم خطرناک ترند. این گیاهان همه جا می توانند باشند، در جنگلها، کوه ها، حتی در منزل شما در این مجال می خواهیم در مورد گیاهانی صحبت کنیم که آشنایی شما با آنها لازم و ضروری است. سموم گیاهی از جمله خطرناک ترین مواد سمی شناخته می شود، از جمله آنها می توان سم کشنده «کورار» که در پوست برخی از درختان در آمریکای جنوبی است، نام برد، و همچنین سمی دیگر به نام «استریکنین» که در دانه گیاهان مناطق حاره یافت می شود. تعدادی از گیاهان رنگارنگ در مناطق مختلف دارای سموم متفاوت هستند که سبب می شود جانوران از خوردن آنها خودداری کنند. برای مثال درخت زرد شفاف بلندی به نام «لابرنوم» که در بسیاری از شهرهای اروپایی رشد می کند، دارای دانه های سمی است. حتی در برگ های شبدری که در چمنزارها و علفزارها پیدا می شوند، انواع مختلفی از سموم شیمیایی به نام «سیاتید» وجود دارد.

● قارچ فنجان مرگ
سمی ترین و خطرناک ترین قارچ شناخته شده است. تکه کوچکی از این قارچ می تواند انسان یا هر موجود زنده دیگری را بکشد سم این گیاه حتی با پختن از بین نمی رود. افرادی که این قارچ را می خورند، تا ۱۰ ساعت هیچ گونه دردی احساس نمی کنند معمولا سم این گیاه بعد از ۵۰ ساعت عمل می کند، اما پس از گذشتن این زمان درمان به هیچ وجه ممکن نیست و مرگ فرد مسموم حتمی است.
● شقایق (Papaver rhoeas)
این گل اکثراً در دشت ها می روید، خوردن این گل باعث لطمه زدن به دستگاه گوارش می شود.
تصوير


● گل انگشتانه (Digitalis purpurea)
برگ ها، دانه ها و گل های این گیاه زیبا سمی هستند. از این گل برای تولید برخی انواع داروهای قلبی استفاده می شود. به همین دلیل خوردن هر بخش از این گیاه می تواند سبب بروز بیماری های قلبی شود. این سم باعث ضربان قلب نامرتب و سوءهاضمه و سرگیجه می شود. برگ های قسمت بالای ساقه بسیار خطرناک هستند، یک گاز زدن کوچک برای منجر به مرگ شدن کافی است. نشانه های اولیه حالت تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، درد شکم و روده، هزیان گویی و سردرد شدید است.
تصوير


● چشم عروسک (Actaea pachypoda)
این گیاه عجیب بسیار سمی است. حبه های میوه آن دارای سم cardiogenic است که باعث آرام بخشی فوری روی ماهیچه قلب می شود. خوردن این دانه ها منجر به کند شدن قلب و مرگ می شود.
تصوير


● سنبل (Hyacinthus orientalis)
پیازهای این گل سمی هستند و باعث حالت تهوع، استفراغ، تشنج و احتمالا مرگ می شود. این گیاه دارای سم alkaloid است حتی اگر در حجم زیادی مخلوط شود. پیازهای این گل از بقیه قسمت ها سمی تر هستند و تحت هیچ شرایطی نباید بلعیده شوند.
تصوير


● یاس (Gelsemium sempervirens)
تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و باعث حالت تهوع و استفراغ می شوند و نباید مورد مصرف قرار گیرند. احتمال بیماری با خوردن عسل این گیاه زیاد است. شیره گیاه باعث خارش پوست در انسان های حساس می شود. مسمومیت مصرف این گل در کودکان به مراتب بیشتر است.
تصوير


● Manispermum
میوه ها و دانه های گیاه سمی هستند و باعث حالت تهوع و استفراغ و خطرات جدی می شوند.
تصوير


● شوکران آبی -(Cicuta)
سمی ترین قسمت این گیاه ریشه آن است. این گیاه عموماً به علت خوشه های سفیدش با هویج وحشی اشتباه گرفته می شود. این گیاه به عنوان سمی ترین گیاه آمریکای شمالی شناخته شده است. بلعیدن این گیاه باعث تشنج شدید می شود. در حیوانات اهلی تاثیر این گیاه بیشتر است.
تصوير
تصوير
تصوير


● تاتوره (Datura stramonium L)
گیاهی است یکساله و علفی، از تیره سیب زمینی، این گیاه سمی است. آب موجود درآوندهای این گیاه اگر در چشم ریخته شود باعث باز ماندن مردمک چشم می شود. اگر جوشانده این گیاه به کسی خورانده شود، اعصاب ارادی اش برای مدتی غیر ارادی می شود و مصرف جوشانده این گیاه به مقدار زیاد مرگ آور است.
تاتوره دارای یک نوع آلکالوئید است که باعث مسمومیت اعصاب شده و در صورتی که خورده شود باعث نفخ، بی قراری، فلج و کوری مطلق و مرگ سریع خواهد شد.
طبق برخی از داستان ها و منابع کاهنه بزرگ معبد آپولو در دلفی، پیشگوئیهای عجیب خود را بعد از استنشاق دود تاتوره، بر زبان آورده است. گیاه اثر قوی افیونی و مخدر دارد و توهم و دوبینی از نتایج آنست. سرخپوستان بومی جنوب غربی آمریکا با راهنمایی جادوگران قبیله، تاتوره را در تشریفات مذهبی مخصوص سن بلوغ و دیگر مراسم خاص خود به کار می برده اند.
ساکنان اولیه آمریکا تاتوره را گیاه خطرناک می دانستند و آن را سیب شیطان می نامیدند. مردم حتی از کاشتن تاتوره در باغچه و مزارع خودداری می کردند. به اعتقاد مردم، تاتوره قدرت آن را داشته است که جادوگران را احضار کند. اما جادوگران قبیله برای این گیاه که احساس عجیب پرواز را در انسان به وجود می آورد، ارزش زیادی قائل بوده اند. تاتوره یک گیاه سمی است که اثر افیونی بسیار قوی دارد.
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير


● گزنه-(Urtica dioica)
این گیاه بیشتر در جنگلهای شمال ایران می روید، در اثر تماس این گیاه با پوست، خارش شدیدی ایجاد می کند که ممکن است ساعت ها به طول بیانجامد البته جای نگرانی نیست زیرا خطری جان انسان را تهدید نمی کند. راه درمان فوری این خارش هم استفاده از برگ گیاهی آقطی است. جالب توجه این است که هرجا گزنه رویش پیدا می کند، آقطی نیز در نزدیکی آن وجود دارد!
تصوير
تصوير


● عروسک پشت پرده (Atropa belladonna)
بلادون با نام علمی آتروپا بلادونا که به آن عروسک پشت پرده، سایه و شب و توت شیطان هم می گویند، گیاهی فوق العاده سمی است.
در ریشه، برگ ها و میوه خود دارای سم خطرناکی است که خوردن آن سبب آسیب دیدگی شدید قلب و همچنین سامانه تنفسی انسان می شود.
جان جرارد جراح، گیاه شناس و پرورش دهنده گیاه قرن شانزدهم- بلادون را بسیار وحشتناک و مرگ آور توصیف کرده است. بنابر شرحی که جرارد داده است هر کسی که از این گیاه بخورد، بلافاصله به خوابی عمیق فرو می رود که ممکن است هرگز بیدار نشود. گفته شده است که سربازان پادشاه اسکاتلند در سال ۱۵۸۲ با شرابی که از بلادون تهیه نموده بودند، همه قوای دانمارک را در رختخوابشان به قتل رساندند.
تصوير
تصوير
تصوير


● گل نرگس (Narcissus)
این گل زیبای زرد و سفید رنگ که رویشش نوید آمدن بهار را می دهد، اگر به مقدار زیاد خورده شود، جزو سمی ترین گیاهان جهان است.
برخی مردم پیاز گل نرگس را با پیازهای خوراکی اشتباه می گیرند، خوردن پیاز نرگس زرد سبب تهوع، دل پیچه و اسهال می شود. با دیدن این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید.
تصوير


● گل صدتومانی (Paeonia albhiflora)
گل صدتومانی در رده نهم سمی ترین گیاه جهان قرار دارند. این گیاه با گل به شکل زنگشان، در حیاط و باغچه بسیار زیبا به نظر می رسند اما برگ هایش و در نتیجه عسلی که از شیره آن تهیه می شود سمی است.
خوردن آن سبب می شود دهانتان بسوزد و ترشح بزاق دهانتان زیاد شود و پوستتان خارش کند. تهوع و اسهال هم از دیگر نشانه های مسمومیت با این گیاه همیشه سبز است. سردرد، ضعف عضلانی و ضعف در دید هم می تواند در شما به دنبال مسمومیت با این گیاه پدیدار شود. ضربان قلبتان ممکن است آهسته شود و قلبتان با شدت بتپد و به کما بروید. قبل از اینکه این اتفاقات برای شما روی دهد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.
تصوير


● فیکوس (Ficus)
این گیاه ۸۰۰ نوع دارد و همه آنها هم صمغی شیری رنگ دارند که سمی است. بسیاری از انواع فیکوس در داخل خانه ها پرورش داده می شود و آنهایی هم که در خارج از خانه رویانده می شوند باید محیطی گرم داشته باشند. بدترین تاثیری که فیکوس می تواند بر بدن شما بگذارد، خارش و ورم است.


● خرزهره(Nerium oleander)
سانتی متر به سانتی متر این گیاه زهر است. حتی استنشاق تصادفی خرزهره ای که سوزانده می شود هم دردسرساز است. استفاده از شاخه های آن برای کباب کردن یا خوردن آب از محلی که در آن خرزهره هایی با گل های قرمز، صورتی یا سفید رنگ روییده خطرناک است. تغییر در ضربان قلب (آرام شدن یا با سرعت تپیدن) بارزترین نشانه مسمومیت با این گیاه است.
تصوير


● گل داوودی (Chrysanthemum morifolium)
بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نوع گل داوودی در دنیا وجود دارد که اغلب بوته های کوتاه و نزدیک به زمینی دارند. باغبان ها معمولا این گیاه را می کارند تا خرگوش ها را از باغشان دور کنند. گل های سمی این گیاه که خرگوش ها را از باغ ها می راند، برای انسان ها هم سمی است البته نه چندان قوی. لمس آن سبب خارش و ورم پوست می شود.
تصوير


● آنتریوم (Anthurium)
برگ های چرمی و سبز تیره رنگ و سابقه این گل وهم انگیز سمی است. خوردن آنتریوم گرمسیری می تواند سبب احساس سوزش در دهان و سپس تورم و تاول زدن بشود. همچنین صدایتان ممکن است بگیرد و در قورت دادن غذا هم مشکل پیدا کنید.
تصوير


● هورتانسیا یا گل ادریسی(Hydrangea macrophylla)
این بوته گل هم سمی است. خارش پوست، تهوع، ضعف و تعرق در برخی از نشانه های مسمومیت ناشی از گل ادریسی است. برخی گزارش ها حاکی از این است که برخی بیماران به کما رفته اند. تشنج و نقص در سیستم خون رسانی بدن هم در بعضی از بیماران دیده شده است. این گیاه، حاوی موادی است که در داخل بدن از خود سیانیر پس می دهند.
تصوير


● دیفن باخیا (Dieffenbachia spp)
گیاهی است که شاید خیلی از شما آن را در خانه داشته باشید. دیفن باخیا حاوی ماده ای سمی است که در دهان و زبان، ایجاد سوزش و درد شدید می کند و مخاط دهان را متورم می کند. البته خود این ماده سمی کشنده نیست، ولی می تواند بافت های دهان را آن قدر متورم کند که راه نفس کشیدن را ببندد و باعث خفگی و در نهایت منجر به مرگ شود. سم موجود در دیفن باخیا می تواند آن قدر زبان را متورم کند و به آن آسیب برساند که فرد آسیب دیده تا مدت ها نتواند درست صحبت کند.
تصوير


● کالادیوم (Caladium picturatum)
یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی است که در تمام بخش های خود، شیره ای سمی دارد که باعث خارش و سوزش لب و دهان می شود.
در بعضی از موارد، مسمومیت با درد شدید معده همراه است. یعنی مواد سمی گیاه به دستگاه گوارش آسیب می رساند. تمام مواد گوارشی به کبد می رسند و البته کبد سالم، مواد سمی را دفع یا خنثی می کند اما سموم گیاهان به بافت های کبد آسیب می رسانند. بعضی از مواد سمی، مستقیماً روی دستگاه گردش خون تاثیر می گذارند. مثلاً بعضی از ترکیبات موجود در پیاز گل ها باعث ترکیدن گلبول های قرمز خون می شوند. مثلاً بسیاری از شبدرها، ماده ای دارند که وقتی در محلی مربوط واقع شوند، کپک ها، آن ها را به دیکومارین تبدیل می کنند. تاثیر دیکومارین بر روی خاصیت لخته شدن خون است و موجب نوعی بیماری می شود که یکی از ویژگی های آن بند نیامدن خون است.
تصوير


● آزالیا(Azalea)
یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که به دلیل گل های زیبایی که دارد، خیلی مورد توجه علاقه مندان به گل ها و گیاهان آپارتمانی است. تمام بخش های این گیاه سمی است و خوردن آن، باعث تهوع، استفراغ، کندی ضربان قلب و کاهش فشار خون می شود. علائم و همه نشانه ها و جزئیاتش شبیه به گل صدتومانی است.
تصويررزا بداغی
کارشناس باغبانی
ويرايش براي انجمن محيط زيست : حيدر معمور
منابع:
http://www.aftab.ir
www۱۱۸ba۱۱۸com
wwwphallscom
wwwebtekarnewscom
wwwaftabir
http:..wwwhamshahrionlineir
http:..wwwrahenejatdailycom
http:..fawikipediaorg
http:..wwwpersianpetorg
کتاب گلکاری-دکتراحمد خلیقی
روزنامه کیهان ( http://www.kayhannews.ir )


بالا
 مشخصات  
 
پستارسال شده در: چهارشنبه دی 11, 87 2:56 pm 
آفلاين
سر محیط بان
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان 13, 87 11:40 pm
پست ها : 267
مقاله خوبي بود مرسي
يعني ياس هم سميهههه؟
پس چرا من زنده ام؟ :P


بالا
 مشخصات  
 
پستارسال شده در: چهارشنبه دی 11, 87 3:58 pm 
آفلاين
مدیر انجمن
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه مهر 26, 87 5:42 pm
پست ها : 234
هههههه
:roll: خوب تو مطلب هم ذكرنشده كه در صورت ميل كردن گل ياس خداي نكرده فوت مي فرماييد :lol:
اما اگر عوارضي هم در شماپديدار نشده خوب يا گلش ياس نبوده يا شما خيلي قوي هستي ;)


بالا
 مشخصات  
 
پستارسال شده در: جمعه بهمن 15, 95 12:10 pm 
آفلاين
سر محیط بان

تاريخ عضويت: شنبه آبان 8, 95 10:58 am
پست ها : 196
new pandora charms
Adidas Superstar
religion store
Botte Ugg Femme
moncler girls
ugg clearance
Yeezy Boost Sale Online
huarache sneakers
Lebron 13
nike joggesko
Ugg Outlet Online Store
ugg boots outlet online
nike sb stefan janoski
zapatilla adidas
Ugg boots Sale
Nike Pas Cher Homme
zapatos de futbol nike
Michael Kors Handbags Discount
ugg store
Womens Ugg Boots
longchamp bags on sale
Pandora Official Website
Sportschuhe Nike
pandora rings
cheap christian louboutin
Ugg Femme Pas Cher
adidas outlet stores online
Toms Outlet Online
Vans Black Sneakers
Canada Goose Outlet
cheap uggs
billige nike sko
fitflops sale uk
Uomo Hogan
pandora bracelet charms
sac a main michael kors
ray ban wayfarer eyeglasses
Ugg Grise Pas Cher
official NHL jerseys
christian louboutin outlet
nike sneakers
Chestnut Ugg Boots
vans shoe store
Chaussure Nike Pas Cher
womens nike air max
Kobe Shoes Nike
ugg outlet online
Nike Air 90
michael kors bags outlet
adidas store
Timberland Outlet
nike air
Nike Air Sneakers
Ugg Noir Pas Cher
Sheepskin Ugg Boots
Pandora Beads And Charms
Doudoune Moncler Site Officiel
Ugg Pas Cher Femme
new yeezy shoes
nike damenschuhe
ugg boots classic
Nike Air Women
Moncler Store
adidas schoenen
Ugg Homme Pas cher
Michael Kors
Soccer Boots Outlet nike
canada goose sale online
Doudoune Moncler Femme Pas Cher
toms shoes outlet
nike free
Nike Store
Michael Kors handbag discount
Jordan Future
Uggs Pas Cher Soldes
Doudoune Femme Pas Cher
Ugg Classic Tall
Cheap Stone Island Jackets
ugg boots cheap
cheap air max outlet
Cheap Michael Kors
Air Jordan Retro Sale
Canada Goose Outlet
Pandora Store
Doudoune Moncler Pas Cher
23 is back
Ugg Button
Boty Nike Air
moncler jacket sale
Yeezy Black
toms sale
Air Max For Sale
australia uggs outlet
hogan scontate
chaussures de foot pas cher
Toms Shoes For Women
michael kors handbags on sale
Nike Air Max Boutique
nike sportschuhe damen
Bottes Ugg Pas Cher
chaussures nike pas cher
Air Huarache
Michael Kors handbag on sale
Doudoune Moncler Solde
retro jordans for cheap
Nike Zapatos
Timberland skor
air force one pas cher
Coach Bags On Sale
ugg factory outlet
reebok running shoes
cheap nike air max
Sneakers Nike
Boutique Ugg
hogan rebel donna
moncler outlet
zapatillas nike baratas
abercrombie and fitch store
Original Ugg Boots
Stone Island Outlet
The official UGG
nike schuhe günstig
Nike Online Store
Bottes Ugg Femme Pas Cher
Ray ban sale online
scarpe hogan outlet
Nike Air Max Cheap
goedkope nike air max
air jordan
nike tn pas cher
uggs outlet
Uggs Outlet Store
canada goose jackets on sale
Veste Moncler Femme
portafoglio michael kors
pandora charm bracelet sale
uggs for cheap
Air Nike
hyperdunk 2014
moncler coats for women
Canada Goose Outlet Store
Orecchini Pandora
Oakley Outlet
nike jordan shoes
cheap real uggs
Soldes Ugg
Michael Kors Outlet
Air Max Femme
Nike Air Huarache For Sale
coach factory outlet online
longchamp tote bag
Oakley Sunglasses Cheap
Nike Pas Cher Femme
nike air schuhe herren
chaussure Nike homme
nike mercurial soccer cleats
sac coach soldes
nike shoes
Adidas Originals Superstar
Nike Air Jordan 11
chaussure basket homme
adidas kläder
nike sportschuhe
prada outlet
uggs for women
nike air max running shoes
Ugg Pas Cher En France
nike air jordan pas cher
Ugg Boots On Clearance
Air Max Sneakers
converse store
Jordan Store
Moncler Outlet Online
louboutin heels
nike chaussures
pandora beads
pandora jewelry store
Jordan Schoenen
adidas outlet
Adidas Shoes Discount Marketplace
botas de futbol
Veste Moncler Pas Cher
pandora outlet store
Nike Shoes Sale Store
Moncler Jacket Womens
Air Max 90
australia uggs outlet
ugg boots for women
Air Jordan Release Date
Chaussure Nike Air Max Pas Cher
Nike Air Max 90
Air Jordan News
zapatillas running
Canada Goose Official Site
Anelli Pandora
Ray-Ban Official Discounted Site
newest lebron shoes
new jordan releases
canada goose jacket outlet
Moncler Sale
tru religion jeans
Nike Factory Store
cheap uggs for women
pandora online
nfl store
scarpe nike
Negozi Pandora
Jordan Sneakers For Sale
hhcg 2.3


بالا
 مشخصات  
 
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
انجمن محیط زیست از خدمات کانفیگ سرور کامپایلر استفاده میکند.
از انجمن حیوانات خانگی پارسی پت دیدن کنید.